Apie projektą

Gremėzdiškas šio tinklapio pavadinimas (adresas) netrukus bus pakeistas patogesniu (kai sumokėsiu 14.95 USD metinį mokestį).

Projektas: Kaunas. Rotušės aikštės istorija ir estetika.
Misija: žinių apie senovę gaivinimas, šiandienos estetikos ir tvarkos gerinimas
Trukmė: neribota
Kuratorius: dailininkas Augustas Ramonas – 2009-09-07/2010-09-07
Siekiamas rezultatas: 1. Estetikos ir paveldo ekspertų nuomonės skelbimas visuomenei ir valdžiai. 2. Sukurti prielaidas atgaivinti specialisto – dailininko poreikį visuomenei.  Jau seniai dailininkų paslaugų atsisakyta – nėra Kaune nei miesto dailininko, nei atsakingų už miesto estetiką  ar miestovaizdį asmenų.

Projekto procesas (imtis): bus nagrinėjamas kiekvienas Rotušės aikštės namas atskirai, atskiri aikštės objektai, renginiai, procesai ir daiktai. Išvados ir rekomendacijos bus teikiamos savivaldybės įstaigoms, komunalinėms tarnyboms, komerciniams subjektams ir gyventojams. Procesui taikomos pilietinės visuomenės, bendruomenės, demokratijos ir LR konstitucijos normos.

Projekto dalyviai: dailininkai, istorikai, paveldosauginkai, aikštės komerciniai subjektai ir įstaigos, gyventojai, Kauno miesto savivaldybė, seniūnija.

Dalyvio mokestis: nėra

Atlyginimas: nenumatytas

Projekto komunikacija: Kreiptis galima laišku: xar5000@yahoo.com arba telefonu +370 686 97 208 (nuo 9 iki 21 val. kasdien, išskyrus sekmadienį).

Taip pat galima komentuoti tiesiog svetainėje, žemiau straipsnio.

Apie projekto kuratorių: Numatytas kuratoriaus veiklos laikotarpis 12 mėnesių – dailinkas miestovaizdinkas Augustas Ramonas  Rotušės aikštės bendruomenei, komerciniams subjektams bei miesto valdžiai  nemokamai teiks konsultacijas estetikos ir miestovaizdžio klausimais. Dailininkas Augustas Ramonas yra įgijęs 13 metų trukmės specialųjį dailinį grafikos meno išsilavinimą  M.K.Čiurlionio menų mokykloje (7 metai), Vilniaus dailės institute (4 metai) ir Latvijos dailės akademijoje (2 metai). 1 metus studijavo menotyrą (VDI). Jis yra antros dailininkas – tėvai dailininkai grafikai. Pagrindiniai A. Ramono tyrinėjimų ir meninės kūrybos objektai yra istorinis miestovaidis, taip pat didieji Lietuvos karo mūšiai.

Dailininko misija mieste: Dabar dažniausiai klaidingai manoma, kad dailininko kompetencija apima tik iškabas. Iš tiesų visiems daiktams ir objektams būdingos estetinės savybės, o jas geriausiai privalėtų išmanyti dailininkas (arnia?). Senovėje, tame tarpe prie tarybų, būdavo miesto dailininkas. Šiandien dailininkas gali būti naudingas savo mietui veikdamas savo gyvenamosios vietos aplinkoje. Vienas ir tas pats dailinkas vargiai gali suteikti paslaugas milžiniškam margam plotui – Karmėlavos, Garliavos, Šilainių, Laisvės alėjos ir Senamiesčio nuo Santakos iki Birštono gatvės estetiniai uždaviniai yra visiškai skirtingi. Dailininkas ir kiekvienas savo srities profesionalas gali ir privalo rūpintis savo aplinka – savo kiemu, savo gatve.

Spaudos kioskai, šiukšlių kibirai, stulpai, grindinio ir šaligatvių danga, gėlynai, medžiai ir kiti želdiniai, apšvietimas, iškabos, rodyklės, kelio ženklai, pastatų fasadų spalvos, namų durys ir langų rėmai, stogų danga ir stoglangiai – viskas pirmiausia turi būti estetiškai suderinta.

Architektų, inžinierių, suvirintojų, betonuotojų ir kitos profesijos yra ne mažiau garbingos, tačiau išsamiausias estetinis išsilavinimas suteikiamas dailininkams ir menotyrinkams. Leiskite jiems pasireikšti.

Dailininkui Augustui Ramonui labiausiai rūpi viduramžių estetika, jis yra konservatyvių pažiūrų kultūrininkas, todėl kviečiami ir kitų pažiūrų senamiesčio dailininkai dalyvauti šiame projekte.

Komentarų: 1

  1. […] Apie projektą […]


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s