Kintsugi kertiniam Rotušės akmeniui

Nemaloniai nustebo amerikiečiai apsilankę savo didžiausio muziejaus – Smitsonian instituto Freer meno galerijos japonų keramikos parodoje. Kas gali būti labiau svetima jų vienkartinės taros ir „take-away“ kultūrai? XV-XVI amžiuje Japonijoje pagaminti arbatos puodeliai per šimtmečiais ilgą garbingo naudojimo laikotarpį ne kartą dužo ir ne kartą buvo suklijuoti. Japonai puodelių klijavimo meną pavadino „Kintsugi“.

Indai buvo restauruojami naudojant auksą, laką ir metalines kabes, duženų tarpai paliekami matomais. Vėlesniais laikais indai netgi buvo daužomi specialiai – suklijuotas indas meno mylėtojams (be šios savybės ir praktinių gebėjimų  3000 metų nepriimdavo į valdišką darbą nei Japonijoje, nei Kinijoje) atrodė žymiai vertingesnis.

Taigi, apie ką aš čia?

Kertinis Rotušės akmuo.

Rotušės aikštės dailininkas rezga nelegalios šio akmens restauracijos planą. Teisinių pagrindų ir lėšų tokiai operacijai nėra ir neatsiras, taigi, užsnūdus tvarkos ir paveldo sargams, kauniečiai greičiausiai bus nustebinti kurį nors rytą . Maloniai ar nemaloniai?

P.S.  Nepainioti su pamatiniu Rotušės akmeniu, kuris yra matomas rūsyje ir yra paslėgęs tauraus metalo pinigą. Dabartinė vieta nuorūkoms kišti kertiniu akmeniu vadintina šių priežasčių:  a) yra pastato fasadinio įėjimo kairiajame kampe- kertėje; b) yra simbolis, kurio poveikį ties Kaunu esančios Pasaulės ateičiai paaiškins kurią dieną užlipęs ant bačkos tribūnas.

Parašykite komentarą

Kol kas komentarų nėra.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s